SIK SORULAN SORULAR

Uçak Kargo ile evcil hayvan gönderebilirmiyim?

Yurt içinde evcil hayvanlar (köpek ve kedi) uçağın kargo bölümünde taşınabilirler. Yolcu evcil hayvanın sağlık belgesini(veteriner onaylı doğum kağıdı ile birlikte), aşı kağıdını, kimliğini yanında bulundurmalıdır. Bunlar, aynı kafesi paylaşan maksimum 2 köpek olabilir ama 2 kedi aynı kafeste seyahat edemez. Aynı anneden dünyaya gelen 6 aylık olana kadar, maksimum 3 canlı hayvan aynı kafes içinde taşınabilir. Kargo kompartımanına alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı, uçak tipi sınırlamalarına göre yapılır. Hayvanın sağlıklı, zararsız, temiz ve kokusuz olması gerekmektedir. Dişi hayvanlar hamile olmamalıdır. Ayrıca kutu/kafes büyüklük açısından yeterli ve rahat olmalıdır. Hayvanın durumu şüpheli görülürse (huzursuz, saldırgan, hastalıklı vb) istasyon görevlileri tarafından kabul edilmeyebilir..

Bütün şehirlerden gönderi yapabilir miyim ?

Aynı gün teslim hizmetinden yararlanmak için havaalanı bulunan şehirlerden ,diğer gönderiler için tüm şehirlerden gönderi yapabilirsiniz.

Gönderilerimi havaalanından teslim alabilir miyim ?

Yurt içi gönderilerinizi havalimanından teslim alabilir yada adrese teslim seçeneğini kullanabilirsiniz.

Gönderi kaydımı kaça kadar vermeliyim ?

Gönderi kayıtlarınızı 08:30 - 19:00 saatleri arasında 444 4 955 'ten diğer saatlerde 0532 405 81 21 'den verebilirsiniz.